Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Tiranë-Elbasan. Një mjet është përplasur me këmbën e urës, tek nënkalimi i Saukut.

Si pasojë e përplasjes është plagosur rëndë drejtuesi i mjetit, një 19 vjeçar. Mësohet se për shkak të dëmtimit, është hasur vështirësi për nxjerrjen e tij nga mjeti.

Është dashur ndërhyrja e policisë dhe forcave zjarrfikëse dhe drejtuesve të mjeteve në këtë segment që të nxjerrin të plagosurin, me iniciale E.K.

I plagosuri është nisur drejt spitali për të marrë shërbimin mjekësor.

Njoftimi i policisë:

Më datë 15.06.2020, rreth orës 22:05, rrugës nga Mjull Bathore për tek Tegu, një​ mjet ka dalë nga rruga dhe për pasojë është dëmtuar drejtuesi i mjetit shtetasi E.K., 19 vjeç, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

A serious accident occurred this evening on the Tirana-Elbasan axis. A vehicle collided with the foot of the bridge, at the underpass of Sauk.

As a result of the collision, the driver of the vehicle, a 19-year-old, was seriously injured. It is learned that due to the damage, it was difficult to get him out of the vehicle.

It took the intervention of the police and the fire brigade and the drivers of the vehicles in this segment to bring out the injured, with the initials E.K.

The wounded man was taken to the hospital for medical treatment.

Police notification:

On 15.06.2020, around 22:05, on the road from Mjull Bathore to Tegu, a vehicle went off the road and as a result the driver of the vehicle, citizen EK, 19 years old, who is in the hospital, was injured, out of danger for life.

The investigative group and the Police services are at the scene and work is underway to clarify the circumstances of the event.