Një ngjarje e rèndë ka ndodhur sot në kryeqytet rreth orës 15:00, në rrugën “5 Maji”, ku dy punëtorë kanë rënë nga lartësia e për pásojë kanë mbetur të plágosur.

Mësohet se aTa kanë qenë Duke punuar në një banesë private, ndërsa kanë rënë nga lartësia shtetasit Y.C., 47 vjeç dhe S.M., 59 vjeç, të cilët u dërguan menjeherë në spítal dhe ndodhen nën kùjdesin e mjekëve.

Burime për Faxweb.al bëjnë me dije se dy punëtorët momentalisht ndodhen në sallën e opèracionit dhe gjendja e tyre shëndètësore nuk është e mirë. Mësohet se njëri prej tyre është me shtetësi iraniane.

Grupi hètimor dhe shërbimet e Pòlicisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

A serious incident occurred today in the capital around 15:00, on “5 Maji” street, where two workers fell from a height and were injured.

It is learned that the citizens of Y.C., 47 years old and S.M., 59 years old, who were immediately taken to hospital and are under the care of doctors, fell while working in a private apartment, while they fell from a height.

Sources for Faxweb.al suggest that the two workers are currently in the operating room and their health condition is not good. It is learned that one of them has Iranian citizenship.

The police team and the police services are at the scene and work is underway to clarify the circumstances of the event.