Monthly Archives: March, 2021

This is the convict who ended his life

  Ky është 41-vjeçari Edmond Jonuzi, i dënuari në burgun e Drenovës i cili ndërroi jetë të enjten mbrëma. Gazetarja Lediona Xheladinaj raportoi se Jonuzi u dërgua në spitalin e Korçës në gjendje të rënduar shëndetësore, por pavarësisht ndihmës nga...

Some time ago Covidi took both parents, the 43-year-old boy also lost his life

Një 43 vjeçar shqiptar i cili jetonte në Itali është dorëzuar përballë sëmundjes së rrezikshme Covid-19. Mësohet se i riu pak kohë më parë kishte humbur të dy prindërit e tij pikërisht nga koronavirusi, i cili nuk kurseu as shqiptarin...

Sentenced to 12 years in prison, the 41-year-old mysteriously dies

Edmond Jonuzaj, 41 vjeç dhe i dënuar me 12 vite burg, ka ndërruar jetë në mënyrë të mistershme mbrëmjen e sotme në burgun e Drenovës. Jonuzaj, po vuante dënimin në burgun e Drenovës në Korçë, ku i kishin mbetur edhe...

The 27-year-old is arrested in front of the citizens, saying that he would hire them

Tiranë – Një 27-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës për shkak se akuzohet për mashtrim. Sipas policisë i arrestuari është identifikuar si A.H 27-vjeç. Ai akuzohet se nëpërmjet mashtrimit merrte shuma parash personave të ndryshëm, me qëllim që ti...

COVID-19 takes the life of the famous Albanian scientist

Ndahet nga jeta si pasojë e koronavirusit në moshën 56-vjeçare fizikanti dhe profesori i talentuar Artan Boriçi, anëtar i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë. ‘Është një humbje e madhe dhe e papritur në botën e shkencës ndarja nga jeta e...

21-year-old Albanian killed in England, neighbors: We heard shouting

Një 21-vjeçar shqiptar është qëlluar për vdekje me thikë në Londër. Viktima është Renato Geci. Për krimin u arrestuan një 31-vjeçar dhe një grua, që akuzohet se e ndihmoi autorin e krimit. Në vendin e ngjarjes, përpos Gecit që ndërroi...

Peace between Gjergj Lucë and Luciano Boçi. The Democratic candidate accepts the businessman’s apology

Disa ditë pas sherrit të bujshëm, biznesmeni Gjergj Luca dhe kandidati për deputet i PD, Luçiano Boçi duket se kanë bërë paqe. Në një prononcim në Korçë Luca është shprehur se i vjen keq për atë që ka ndodhur...

Sentenced to life in prison, “Cikja” of Elbasan demands freedom: No one cares for the mother

I dënuari me burgim të përjetshëm Taulant Balliu i njohur ndryshe me pseudonimin “Cikja”, ka kërkuar të lirohet nga burgu. Ai ka qenë krahu i djathtë i Tan Kateshit, bandë e ngritur në vitin 1997 në Elbasan. Ai ka kryer rreth...

He found a large amount of money, the Albanian returned it to the owner

Një taksist nga Fushë Kosova pasi kishte gjetur një portofol me një shumë të madhe parash dhe me dokumente, i kishts dorëzuar ato në polici. Policia më tej ka kontaktuar pronarin e portofolit i cili sipas policisë nuk ka...

Two Albanian brothers are killed in London

Krimi në Londër! Dy vëllezër shqiptarë vriten me thikë brenda në banesë Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur i në Londër ditën e djeshme. Mësohet se një 29-vjeçar shqiptar dhe i vëllai i tij janë qëlluar me thika...
- Advertisement -

Latest News

Croatian expertise reveals why Kosovar citizens lost their lives in bus accident

  The results of the Croatian expertise regarding the tragic accident of the bus in which Kosovars were traveling come...
- Advertisement -

The tourist trusts him and goes to the house of the young Greek, he treacherously calls the team of friends and…

  He trusts them by going home, but the treacherous Greek does him a disservice. An Austrian tourist has had her holiday in Greece ruined after...

Delta / The number of people infected with COVID has increased again in the last 24 hours

Janë kryer 2568 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19, 40 qytetarë, në këto bashki: 12 raste në Tiranë, nga 5 raste...

They both loved a jealous Albanian girl stabbing the Italian at her party

Një sherr për dashurinë ka ndodhur mes një shqiptari dhe një italiani në Firenze. Kanë qenë pesë minuta çmenduri për dy djelmoshat, që kanë debatuar...

Accident, five people are injured

A serious accident was recorded on the road axis Burrel - Klos. A "Benz" car went off the road and ended up in the bushes. It...