Monthly Archives: April, 2021

The collapse of the “Amazon” warehouse in Italy, this is the Albanian who passed away

Ditën e djeshme u regjistrua një ngjarje tragjike në Itali, ku pas shembjes së një magazine të “Amazon” ka ndërruar jetë një 50-vjeçar shqiptar. Sipas mediave të huaja ngjarja në fjalë ka ndodhur në qytetin e Alessandrias në rajonin...

Artan Hoxha takes the drone and goes out and inspects the “crops”: The boys are working!

Mes tensionit dhe gjakderdhjes në Elbasan dhe Kavajë gjatë fushatës, zgjedhjet përfunduan dhe PS mori mandatin e tretë, ndërsa gazetari investigativ Artan Hoxha në një postim në Facebook shkruan se tani kemi përpara fushatën e kultivimit të kanabisit. “Kaq ishte...

Footage of Florian Tonuzi’s arrest emerges: 20 men are put behind him

Policia ka arrestuar 26-vjeçarin Florian Tonuzi, i cili vrau me thikë vëllanë e tij gjatë ditës së djeshme në Maqellarë të Dibrës. Sipas njoftimit të policisë, ai është arrestuar pranë banesës së tij, ku kishte shkuar për të parë teksa...

Pandeli Majko announces departure from politics

Ish-kryeministri Pandeli Majko, ka reaguar për herë të parë pas mos-sigurimit të një vendi në parlamentin e ardhshëm si i renditur në vendin e 19-të të listës së Partisë Socialiste. Majko përmes një postimi në facebook, shprehet se ishte i...

SP starts the procedures for the dismissal of Meta / The message for the socialist deputies is revealed

Partia Socialiste ka nisur procedurat për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Edhe pse ky i fundit deklaroi të kundërtën në një deklaratë para pak çastesh, PS-ja nuk humb kohë pasi së fundmi është zbuluar edhe mesazhi që iu ka...

VIP chef disappears for 9 days, police make fun of his mother: We will find out that he cooks for Basha

A 50-year-old man from Vlora named Arjan Shabanaj has been missing for nine days. He is a cook by profession and is known as the "Vip cousin of Selenica". The mother of the 50-year-old expresses concern that her son...

Monday and Tuesday schools on vacation

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI) njofton drejtoritë komunale të arsimit dhe të gjitha institucionet arsimore se, në pajtim me nenin 2 të Ligjit Nr.03/L-064 për Festat Zyrtare të Republikës së Kosovës, të hënën më 3 maj,...

The worker falls from the second floor, loses his life on the spot

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Durrës. Mësohet se një punëtor 51-vjeçar ka rënë nga kati i dytë dhe për pasojë ka humbur jetën. Ende nuk ka informacione mbi identitetin e tij apo rrethanat e kësaj...

Serious images of the accident that occurred near ‘December 21’

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotmë ne Tiranë. Një kalimtare është aksidentuar në rrugën “Muhamet Gjollesha” në Tiranë. Nga detajet që dihen deri më tani, bëhet me dije se kalimtarja është plagosur rëndë dhe mori ndihmën e parë...

Killed brother, the perpetrator is arrested. Name

Vrau vëllain, arrestohet autori, Florian Tonuzi. Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Allabegi të Maqellarës. Tonuzi, akuzohet se ka qëlluar disa herë me thikë pas mesnate vëllain e tij 23-vjeçar, Benard Tonuzin në oborrin e banesës së tyre, ndërkohë që...
- Advertisement -

Latest News

Croatian expertise reveals why Kosovar citizens lost their lives in bus accident

  Dalin rezultatet e ekspertizës kroate në lidhje me aksidentin tragjik të autobuzit në të cilin udhëtonin kosovarë. Ekspertiza vuri theksin...
- Advertisement -

The tourist trusts him and goes to the house of the young Greek, he treacherously calls the team of friends and…

I beson duke i shkuar në shtëpi, por greku i pabesë ia punon keq. Një turisteje austriake i janë shkatërruar pushimet në Greqi pasi u...

Delta / The number of people infected with COVID has increased again in the last 24 hours

Janë kryer 2568 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19, 40 qytetarë, në këto bashki: 12 raste në Tiranë, nga 5 raste...

They both loved a jealous Albanian girl stabbing the Italian at her party

Një sherr për dashurinë ka ndodhur mes një shqiptari dhe një italiani në Firenze. Kanë qenë pesë minuta çmenduri për dy djelmoshat, që kanë debatuar...

Accident, five people are injured

A serious accident was recorded on the road axis Burrel - Klos. A "Benz" car went off the road and ended up in the bushes. It...