Monthly Archives: May, 2021

The career of Judge Enkeleda Kapedani / From “Miss Albania” 18 years ago to promotion in 2020

Karriera e nënkryetares së Gjykatës së Elbasanit është në rrezik për shkak të videove te publikuara në “tik tok”, të cilat Enkeleda Kapedani i ka realizuar në zyrën e punës dhe ambientet e institucionit të drejtësisë. Inspektori i Lartë i...

Breaking news for the Chinese. Couples are allowed to have up to 3 children! So far only one was allowed

Kina njoftoi se do të lejojë që çiftet të kenë deri në tre fëmijë, duke shënuar kështu fundin e politikës së rreptë të një fëmije të vetëm. Ndryshimi u aprovua nga vetë presidenti Xi Jingping gjatë një takimi të byrosë...

Greece / Executed with 14 bullets by a former boxer

In Patras and what had happened in the previous decade on the night scene, murder analysts are looking for the key to the 14-bullet execution of former boxer Tassos Berdesis. The boxer, who for the past two years moved to...

Falling from the abyss, a citizen loses his life. Name

Një tjetër rast tragjik është raportuar në vendin tonë, ku një 70-vjeçar ka humbur jetën të hënën si pasojë e rënies në një humnerë në hyrje të fshatit Nivicë të Tepelenës. Burimet nga policia thanë se ngjarja ka ndodhur rreth...

Who is severely wounded with a knife

Një ngjarje e rëndë u shënua gjatë orëve të pasdites së sotme në qytetin e Vlorës, ku në spitalin rajonal të këtij qyteti është paraqitur i plagosur rëndë me thikë një shtetas. Sipas burimeve mediatike, personi i plagosur është identifikuar...

It crashes from the voltage pole and comes in contact with electricity, the electrician dies

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Gjirokastër, ku një elektricist pasi u rrëzua nga shtylla e tensionit të lartë, ra në kontakt me rrymën elektrike dhe ka humbur jetën. Burime për mediat bëjnë me dije se...

“I am the mafia” / ILD leaves for Elbasan, what investigation will it carry out in the case of the chief judge

Inspektorati i Lartë i Drejtësisë ka dërguar drejt gjykatës së Elbasanit për t’u njohur nga afër në lidhje me çështjen e shpërthyer në media, mbi videot e postuar nga kryetarja e këtij institucioni, Enkeleda Kapedani. Mësohet se për rastin e...

“The children were shouting O Ma, o Ma.” I have neutralized the weapon. The witness recounts the gruesome moments from the execution of Liljana...

Ngjarjet e fundit makabre të krimeve ndaj grave, nënave, bashkëshorteve kanë tronditur mbarë opinionin publikë. I tillë ishte krimi që ndodhi në Elbasan vetëm pak metra larg gjykatës, ku Koço Buzo ekzekutoi me breshëri plumbash bashkëshorten e tij, Liljana...

The mysterious disappearance of 4 days, the last phone call of the former police chief is revealed

Janë zbardhur të tjera detaje nga zhdukja misterioze e ish-shefit të policisë së Ulqinit, që rezulton pa gjurmë që nga data 27 maj. Telefonata e fundit e kryer nga Rudolf Elezoviq, është ajo me familjarët e tij. Elezoviq mësohet se i...

The car crashes the engine, the 75-year-old dies, the driver of the vehicle is arrested

Një aksident i rëndë është raportuar të ketë ndodhur ditën e sotme në fshatin Gjergjan të qarkut Elbasan, ku si pasojë e përplasjes së një motorri me një makinë ka humbur jetën 75 vjeçari i cili drejtonte motorrin. Forcat e...
- Advertisement -

Latest News

Delta / The number of people infected with COVID has increased again in the last 24 hours

2568 tests were performed, of which positive results were obtained with Covid19, 40 citizens, in the following municipalities: 12...
- Advertisement -

They both loved a jealous Albanian girl stabbing the Italian at her party

Një sherr për dashurinë ka ndodhur mes një shqiptari dhe një italiani në Firenze. Kanë qenë pesë minuta çmenduri për dy djelmoshat, që kanë debatuar...

Accident, five people are injured

A serious accident was recorded on the road axis Burrel - Klos. A "Benz" car went off the road and ended up in the bushes. It...

Sensational / Who is the Italian who took the throne of Usain Bolt and is declared the fastest man in the world

  Të gjithë sytë janë nga SHBA dhe Xhamajka për nxjerren e sprintierëve më të mirë. Si çdo garë olimpike ata janë protagonistët kryesorë në...

Serious accident, six people end up in hospital

Fier Informacion paraprak Sot rreth orës 14:30, në aksin rrugor Fier-Seman, në Fermë-Çlirim, janë përplasur automjetet tip “Benz” dhe “Volksëagen” me drejtues përkatësisht shtetasit I. I.,...