Monthly Archives: June, 2021

He killed his work colleague with a lever, the 24-year-old Albanian is found guilty

Elton Sefa, 24-vjeçari shqiptar është shpallur fajtor për vrasjen e kolegut të tij të punës në Londër. Viktima, John Woodward 47 vjeç, u qëllua për vdekje nga i riu me hekurin e skelës gjatë një konflikti të çastit. Sefa ishte...

A gas cylinder explodes in an apartment, injuring mother and son

Two people were injured after a gas cylinder exploded in Tirana. On 30.06.2021, around 20:00, in “Ali Kelmendi” street, a gas bomb exploded in the apartment of the citizen Mr. Sh. As a result, the citizens Mr. Sh and R. Sh...

Tomorrow the curfew changes, which changes from July 1st

Nga dita e nesërme ora policore do të shtyhet me një orë. Pra izolimi i pjesshëm do të nisë nga ora 00:00 deri në 06:00 të mëngjesit. Gjithashtu nga nesër do të lejohen kampionatet sportive me prezencën e tifozëve me...

Property dispute / Two brothers beat their father

Policia ka arrestuar ditën e sotme dy vëllezër në Krujë pasi kanë ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj babait të tyre. Në njoftimin e policisë thuhet se shtetasit me iniciale A.L dhe B.L për motive pronësie kanë ushtruar dhunë fizike...

A drastic decision is made at Euro2020. The Anglo-Ukrainian challenge will…

Unexpected decision. England-Ukraine which will be played at the "Olimpico" stadium in Rome will take place without fans from Great Britain. Lazio Region Health Adviser Alesio D’Amato stated that a mandatory 5-day quarantine should be carried out for people coming...

Serious on Greek island / Followed to the hotel, 27-year-old Albanian rapes German tourist

Një 27-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë greke në ishullin Kos, pasi dyshohet se ka përdhunuar një turiste gjermane po ashtu 27-vjeçare. Takimi mes tyre ka nisur në një lokal dhe më pas ata patën një bisedë me...

Employment in Germany, the embassy issues the important announcement: New regulation, steps to be followed from 1 July

Që nga data 1 korrik, pra nesër, hyn në fuqi Rregullorja e re e puniësmit në Gjermani. Për këtë ambasada gjermane në Tiranë ka nxjerrë njoftimin e posaccëm për kriteret që do të ndiqen nga shteteasit e Ballkanit, ku...

Received money not to arrest criminals, as SPAK investigations started: Three arrested, prosecutor, secretary and driver

Zbardhet vendimi i SPAK, për arrestimin e kryeprokurorit të Kukësit, Edmond Kariqi. Mbi të rëndon akuza e “korrupsionit pasiv”. Sipas SPAK janë mbledhur prova konkretet nga të cilat rezulton që Edmond Kariqi ka kërkuar dhe ka marrë përfitime monetare të...

An Albanian is executed in France, the first suspicions

Një shqiptar është ekzekutuar me armë zjarri në Francë mëngjesin e sotëm. Mediet e huaja raportojnë se shqiptari 60-vjeçar është është qëlluar me plumba në zemër dhe në kokë, në mes të rrugës në Strasburg, rreth orës 9:30 të...

A vacationer drowns in Durrës

Durrës / Preliminary information On 30.06.2021, at 12:55, in the neighborhood no. 13, Beach, drowned while bathing in the sea, a citizen about 60 years old, still unidentified. The investigation team is at the scene and is working to clarify the...
- Advertisement -

Latest News

Delta / The number of people infected with COVID has increased again in the last 24 hours

2568 tests were performed, of which positive results were obtained with Covid19, 40 citizens, in the following municipalities: 12...
- Advertisement -

They both loved a jealous Albanian girl stabbing the Italian at her party

Një sherr për dashurinë ka ndodhur mes një shqiptari dhe një italiani në Firenze. Kanë qenë pesë minuta çmenduri për dy djelmoshat, që kanë debatuar...

Accident, five people are injured

A serious accident was recorded on the road axis Burrel - Klos. A "Benz" car went off the road and ended up in the bushes. It...

Sensational / Who is the Italian who took the throne of Usain Bolt and is declared the fastest man in the world

  Të gjithë sytë janë nga SHBA dhe Xhamajka për nxjerren e sprintierëve më të mirë. Si çdo garë olimpike ata janë protagonistët kryesorë në...

Serious accident, six people end up in hospital

Fier Informacion paraprak Sot rreth orës 14:30, në aksin rrugor Fier-Seman, në Fermë-Çlirim, janë përplasur automjetet tip “Benz” dhe “Volksëagen” me drejtues përkatësisht shtetasit I. I.,...