Monthly Archives: July, 2021

From Tirana, Dibra and Librazhd! Details about the women who will be repatriated to Albania, the men took to Syria

  Nga Tirana, Dibra dhe Librazhdi! Detajet për gratë që do të riatdhesohen në Shqipëri, burrat i çuan në Siri 19 gratë dhe fëmijët që do të riatdhesohen në Shqipëri janë nxjerrë nga kampi Roj. Gazetari Muhamed Veliu bën me dije...

The bar burns down from the fire. The owners suspect arson. Name

Një lokal në hyrje të qytetit të Beratit është përfshirë nga flakët. Zjarri është parë fillimisht në pjesën e pasme të ndërtesës dhe më pas është përhapur me shpejtësi. Punonjësit e turnit kanë njoftuar zjarrëfikësen, por deri në mbërritjen e...

The official UEFA website asks its followers: Where is this stadium located?

Faqja zyrtare e UEFA Europa League, ka publikuar disa minuta më parë, 4 foto të mrekullueshme nga stadiumi ynë kombëtar, ku do të zhvillohet finalja e parë e Conference League më datën 25 maj, teksa ka shtruar pyetjen se...

The parachutist falls into the sea, rescuers save him

  Një parashutist ka rënë nga lartësia teksa ishte duke fluturuar me një parashutë e cila duket se nuk funksionoi duke i rrezikuar seriozisht jetën. Ngjarja ndodhi sot pasdite vonë në zonën e plazhit të Qerretit, raporton noa.al duke ju sjellë...

Two vehicles collide in Elbasan. Some people injured

Aksidentnë Elbasan. Dy mjete janë përplasur mes tyre ne fshatin Jagodine te Elbasanit. Si pasoje e perplasjes njeri nga mjetet eshte spostuar drejt trotuarit. Disa persona qe kane qene duke udhetuar ne keto dy mjete jane plagosur lehte, fatmiresisht pa...

Killed the cousin after the land dispute! Kastriot Hasalla admits the crime: I shot, release my son and brother

  Kastriot Hasalla ka pranuar autorësinë e vrasjes së kushëririt të tij Romeo Hasalla, në konfliktin që ndodhi 2 ditë më parë në Lushnje, ndërkohë që të plagosur mbetën edhe Laert, Emiljano dhe Shaip Hasalla. Ngjarja ndodhi pas një konflikti mes...

Details from the crime in the Albanian family in Greece

  Detaje të reja kanë dalë nga krimi që tronditi Athinën 2 ditë më parë ku 40-vjeçari shqiptar masakroi për vdekje gruan e tij. Të dhënat nga ekzaminimi mjeko -ligjor janë tronditëse. Sipas ekzaminuesve mjekësorë, gruaja ka 2 goditje pjesën e...

The world is being scorched by the sun, fires and heat, in this city snow covers everything

Në një kohë kur bota po 'zien' si kazan nga vapa, zjarret dhe temperaturat e larta, në këtë cep të rruzullit po bie borë. Dhe jo dosido. Në Rio Grande do Sulk ka rënë borë madje ka ngrirë. Ky qytet...

Occurs in Greece, nephew hides aunt’s dead body in coffin, to receive his pension

    Departamenti policor i Janinës po përpallet me një rast makabër. Sipas medieve lokale, autoritetet zbuluan në fshatin Repetista Pogonioi, trupin e pajetë të dekompozuar të një 69-vjeçareje, brenda një sunduku. 69-vjeçarja rezultonte e humbur prej ditësh, si rrjedhojë bashkëfshatarët...

This is the lieutenant of the Armed Forces who tragically lost his life

Djali që shihni në foto është Pavlin Rrasa, nga Lezha, i cili u raportua i mbytur pasditen e djeshme në Tale të Lezhës. Mësohet se 27-vjeçari nuk është mbytur. Ai ka pësuar arrest kardiak, teksa ka qenë duke pushuar...
- Advertisement -

Latest News

Delta / The number of people infected with COVID has increased again in the last 24 hours

Janë kryer 2568 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19, 40 qytetarë, në këto bashki: 12 raste...
- Advertisement -

They both loved a jealous Albanian girl stabbing the Italian at her party

Një sherr për dashurinë ka ndodhur mes një shqiptari dhe një italiani në Firenze. Kanë qenë pesë minuta çmenduri për dy djelmoshat, që kanë debatuar...

Accident, five people are injured

A serious accident was recorded on the road axis Burrel - Klos. A "Benz" car went off the road and ended up in the bushes. It...

Sensational / Who is the Italian who took the throne of Usain Bolt and is declared the fastest man in the world

  Të gjithë sytë janë nga SHBA dhe Xhamajka për nxjerren e sprintierëve më të mirë. Si çdo garë olimpike ata janë protagonistët kryesorë në...

Serious accident, six people end up in hospital

Fier Informacion paraprak Sot rreth orës 14:30, në aksin rrugor Fier-Seman, në Fermë-Çlirim, janë përplasur automjetet tip “Benz” dhe “Volksëagen” me drejtues përkatësisht shtetasit I. I.,...