Visar Bici, i lindur në Bulqizë dhe me banim në Durrës ishte viktima më e re e koronavirusit gjatë 24 orëve të fundit.

I riu ishte i shtruar prej pak ditësh në spitalin Infektiv, ku edhe ndërroi jetë pasditën e datës 7 janar.

Mësohet se i riu kishte sëmundje të tjera shoqëruese dhe siç mëson abcnews.al ka ndërruar jetë mbrëmë rreth orës 20:00 të mbrëmjes në spital.

Burime bëjnë me dije se i riu ishte në shtëpi deri më datë 1 janar dhe ka festuar Vitin e Ri me familje, por një përkeqësim i beftë i situatës ka bërë që të dërgohet urgjentisht në spital duke ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme, më datë 7 janar.

Bici ndejti vetëm pak ditë i shtruar pasi komplikacionet e shkaktuara nga koronavirusi, në një terren ku trupi vuante nga sëmundje të tjera shoqëruese, bënë që ai të mos mund t’ia dilte më tej.

Krahas 7 të vdekurve, ku mes tyre ishte edhe 21-vjeçari Visar Bici, gjatë ditës së sotme u raportuane dhe 673 raste të reja me koronavirus ku spikasin Tirana, Durrësi dhe Vlora.

Visar Bici, born in Bulqiza and living in Durrës, was the youngest victim of the coronavirus during the last 24 hours.

The young man was hospitalized for a few days in the Infectious Diseases Hospital, where he passed away on the afternoon of January 7.

It is learned that the young man had other concomitant diseases and as abcnews.al learns, he passed away last night around 20:00 in the hospital.

Sources suggest that the young man was at home until January 1 and celebrated the New Year with his family, but a sudden deterioration of the situation caused him to be sent urgently to the hospital, where he passed away last night, on January 7. .

Bici was hospitalized for only a few days after complications caused by the coronavirus, in a field where the body was suffering from other concomitant diseases, made it impossible for him to cope.

In addition to the 7 dead, including 21-year-old Visar Bici, 673 new cases of coronavirus were reported today, with Tirana, Durres and Vlora standing out.