Një aksident ka ndodhur në rrugën Fushë Krujë-Kurbin, në Borizanë, ku mjeti tip “Audi”, ka humbur kontrollin duke u përplasur me bordurën anësore të rrugës.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë pasagjeri 26 vjeçar, ndërsa drejtuesi i mjetit është dërguar në spital nën kujdesin e mjekëve. Burime bëjnë me dije se makina tip ‘Audi’ ka qenë e vjedhur në qytetin e Laçit. Policia gjeti brenda targa, doreza dhe maska.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Gjatë aksidentit të ndodhur ditën e sotme në rrugën Fushë Krujë-Kurbin humbi jetën pasagjeri 26 vjeçar dhe u plagos drejtuesi i mjetit.

Mësohet se makina ‘Audi’ me targa AA 603 IG, me të cilën po udhëtonin ka qenë e vjedhur në qytetin e Laçit.

Gjatë inspektimit, policia ka gjetur brenda në makinë dy palë targa, maska dhe doreza.

An accident occurred on the road Fushë Krujë-Kurbin, in Borizana, where the vehicle type “Audi” lost control by colliding with the side curb of the road.

As a result of the collision, the 26-year-old passenger died, while the driver of the vehicle was taken to hospital under the care of doctors. Sources suggest that the ‘Audi’ car was stolen in the city of Laç. Police found license plates, gloves and masks inside.

The investigative group is working to uncover the event.

During the accident that happened today on the road Fushë Krujë-Kurbin, the 26-year-old passenger lost his life and the driver of the vehicle was injured.

It is learned that the ‘Audi’ car with license plates AA 603 IG, with which they were traveling, was stolen in the city of Laç.

During the inspection, the police found two pairs of license plates, masks and gloves inside the car.