Një tërmet me madhësi 4.1 të shkallës rihter tronditi rajonin e Nafpaktos mëngjesin e kësaj të mërkure.

Mediat greke bëjnë me dije se lajmi është konfirmuar nga Instituti Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar të Athinës.

Lëkundja kishte një thellësi fokale prej 16.6 km, ndërsa epiqendra ishte vendosur 7 km në jugperëndim të Nafpaktos.

Lëkundjet u ndien në zonat e Akaisë dhe Etoloakarnanisë.

 

A magnitude 4.1 earthquake shook the Nafpaktos region this Wednesday morning.

Greek media suggest that the news has been confirmed by the Geodynamic Institute of the National Observatory of Athens.

The quake had a focal depth of 16.6 km, while the epicenter was located 7 km southwest of Nafpaktos.

The tremors were felt in the areas of Achaia and Etoloakarnania.