Komunikata e Policisë Elbasan:

Arrestohen në flagrancë 4 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Nga specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në DVP Elbasan janë arrestuar në flagrancë shtetasit:

M. J., 29 vjeç, banues në Elbasan dhe B. H., 33 vjeç, banues në fshatin Bradashesh, Elbasan. Në fshatin Kusarth, Elbasan, shërbimet e Policisë, pasi kanë konstatuar se shtetasi M. J. drejtonte mjetin në gjendje të dehur, kanë ushtruar kontroll ndaj tij dhe ndaj pasagjerit, shtetasit B. H. Gjatë kontrollit fizik, drejtuesit të mjetit iu gjet një sasi e vogël e dyshuar lëndë narkotike kanabis, ndërsa pasagjerit iu gjetën 3 doza me lëndë narkotike kokainë.

Në përfundim të veprimeve hetimore për aksidentin e ndodhur ditën e djeshme, në aksin rrugor Belsh-Kuçovë, nê fshatin Dëshiran, si pasojë e të cilit ndërroi jetë drejtuesi i motoçikletës, shtetasi S. B., 59 vjeç, banues në fshatin Dëshiran dhe u dëmtua shtetasja Z. Z., 42 vjeçe që udhëtonte në motoçikletë me këtë shtetas, e cila ndodhet jashtë rrezikut për jetën, specialistët e Qarkullimit Rrugor në DVP Elbasan kanë arrestuar në flagrancë, për veprën penale “Shkelja e rregullave tê qarkullimit”, shtetasen A. Gj., 39 vjeçe, banuese në Elbasan.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Cërrik arrestuan në flagrancë shtetasin F. T., 34 vjeç, banues në Elbasan, pasi dyshohet se në fshatin Grekan, Belsh, ka tentuar të vjedhë me thyerje banesën e shtetasit Y. K.

Në afërsi të kësaj banese është gjetur i braktisur mjeti tip “Benz” me targa të vjedhura në fshatin Kosovë e Vogël, Lushnjë, brenda të cilit mjetit u gjetën edhe targat origjinale. Në cilësinë e provave materiale u sekuestruan të dy targat e mjetit, disa vegla pune dhe një kapuç i zi që u gjetën në këtë mjet.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Elbasan Police Communication:

4 citizens are arrested in flagrante delicto, for various criminal offenses.

From the specialists for the Investigation of Illegal Trafficking and Narcotics in DVP Elbasan, the following citizens have been arrested in flagrante delicto:

M. J., 29 years old, resident in Elbasan and B. H., 33 years old, resident in the village of Bradashesh, Elbasan. In the village of Kusarth, Elbasan, the Police services, after ascertaining that the citizen MJ was driving the vehicle drunk, exercised control over him and the passenger, the citizen BH. During the physical control, the driver of the vehicle was found with a small amount of suspected substance narcotic cannabis, while the passenger was found with 3 doses of cocaine.

At the end of the investigative actions for the accident that happened yesterday, in the road axis Belsh-Kuçovë, in the village Dëshiran, as a result of which the driver of the motorcycle, citizen SB, 59 years old, resident in the village Dëshiran died and the citizen ZZ was injured. , 42 years old who was traveling on a motorcycle with this citizen, who is out of danger for life, the Traffic Specialists in DVP Elbasan have arrested in flagrante delicto, for the criminal offense “Violation of traffic rules”, the citizen A. Gj., 39 years old , resident in Elbasan.

Specialists for the Investigation of Crime at the Cërrik Police Commissariat arrested in flagrante delicto the citizen F. T., 34 years old, resident in Elbasan, after it is suspected that in the Greek village, Belsh, he tried to break into the apartment of the citizen Y. K.

In the vicinity of this apartment was found abandoned vehicle type “Benz” with stolen license plates in the village of Kosova e Vogël, Lushnjë, inside which the original license plates were found. As material evidence, two license plates of the vehicle, some work tools and a black hood were found in this vehicle.

The investigative materials were forwarded to the Prosecutor’s Office at the Court of First Instance in Elbasan, for further action.