Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Brescia, Itali.

Një makinë me të cilën udhëtonin 4 të rinj shqiptarë, të moshës 19-20 vjeç, ka humbur drejtimin në rrethana ende të paqarta, duke u përplasur me një pemë.

Për pasojë 4 djemtë janë plagosur rëndë.

Ata janë transportuar menjëherë me auotambulancë për të marrë ndihmën mjekësore por një prej tyre nuk ka mundur ti mbijetojë dot plagëve të marra, duke humbur jetën ditën e sotme në spitalin e Chiari.

Viktima, i cili drejtonte makinën është identifikuar si Klajdi Hallulli.

Mësohet se edhe një prej të rinjve ndodhet në gjendje serioze për jetën ndërsa 2 të tjerët kanë marrë lëndime më të lehta dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

Autoritetet italiane ende nuk kanë qartësuar shkaqet e aksidentit të rëndë.

A serious accident occurred last night in Brescia, Italy.

A car in which 4 young Albanians, aged 19-20, were traveling, lost control in still unclear circumstances, colliding with a tree.

As a result, 4 boys were seriously injured.

They were immediately transported by ambulance to receive medical assistance but one of them could not survive the injuries received, losing his life today in Chiari hospital.

The victim, who was driving the car, has been identified as Clyde Hallulli.

It is learned that one of the young people is in serious condition for life while the other 2 have received minor injuries and are out of danger for life.

Italian authorities have not yet clarified the causes of the serious accident.