Tërmeti 5.5 ballë godet Maqedoninë, lëkundjet ndjehen në Shqipëri dhe Kosovë

Një termet me magnitudë 5.4 i shkallës s Rihterit është regjistruar në Maqedoninë e Veriut në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Epiqendra raportohet pranë fshatit Leunovo, afër Mavrovës. Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë edhe në Shqipëri dhe Kosovë.

Dëri më tani nuk raportohet për viktima apo dëme materiale.

An earthquake measuring 5.4 on the Richter scale was recorded in northern Macedonia in the early hours of this morning.

The epicenter was reported near the village of Leunovo, near Mavrovo. Earthquake tremors were also felt in Albania and Kosovo.

No casualties or property damage have been reported so far.