Pesë automjete janë përfshirë në një aksident të ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Elbasan-Tiranë.

Përplasja ka ndodhur në afërsi të tunelit të Kërrabës.

Dyshohet se nga aksidenti kanë mbetur të plagosur disa persona.

Mësohet se një vajzë e cila ishte pasagjerë në një prej automjeteve të përplasura ka mbetur brenda në automjet dhe pritet ndërhyja e forca zjarrfikëse për ta nxjerrë atë.

Lajm në përditësim…

 

Five vehicles were involved in an accident that occurred this afternoon on the Elbasan-Tirana road axis.

The collision took place near the Kërraba tunnel.

It is suspected that several people were injured in the accident.