Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë. Mësohet se një pacient i shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi”, i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga dritarja e katit të katërt të spitalit.

Sipas informacioneve, ngjarja ka ndodhur rreth orës 3:10. Bëhet me dije se pacienti që i ka dhënë fund jetën është Preng Gjonaj 52-vjeç, me origjinë nga Tropoja, ndërsa prej 1 jave po trajtohej në spital pasi ishte i infektuar me COVID-19.

Ky është rasti i tretë që një pacient i prekur me koronavirus është vetëvrarë duke u hedhur nga spitali. Në datën 2 shtator, Hasan Mira, 65 vjeç në gjendje të rënduar psikologjike i ka dhënë fund jetës në të njëjtën mënyrë, ndërsa më datën 13 gusht, u hodh nga lartësia e spitalit 29-vjeçari Xhino Koça

Njoftimi i policisë

Më datë 01.11.2020, rreth orës 03 :10, dyshohet se është vetëhedhur nga lartësia e një spitali shtetasi P.Gj., 52 vjeç dhe për pasojë ka humbur jetën.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë vijojnë punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes

A serious event happened this morning in Tirana. It is learned that a patient hospitalized in the hospital “Shefqet Ndroqi”, ended his life by jumping from the window of the fourth floor of the hospital.

According to the information, the event happened around 3:10. It is reported that the patient who ended his life is Preng Gjonaj, 52 years old, originally from Tropoja, while for 1 week he was being treated in hospital after being infected with COVID-19.

This is the third time a patient affected by coronavirus has committed suicide by being thrown out of hospital. On September 2, Hasan Mira, 65 years old, in a serious psychological condition, ended his life in the same way, while on August 13, 29-year-old Xhino Koça was thrown from the height of the hospital.

Notification to the police

On 01.11.2020, around 03:10, it is suspected that P.Gj., 52 years old, jumped from the height of a hospital and as a result lost his life.

The investigative group and the Police services continue the work to clarify the circumstances of the event.