Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Zeytinburnu të Turqisë, ku një shqiptar i identifikuar si shtetasi Serxhio Sharra, 19 vjeç, ka humbur jetën pas një sherri mes dy grupeve, ndërsa një tjetër është plagosur.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:00 me orën lokale, por shkaqet e sherrit janë ende të paqarta. Kanë qenë banorët e zonës të cilët kanë lajmëruar policinë dhe ambulancën.

I riu humbi jetën në spital pasi buk mundi t’i mbijetonte plagëve të marra nga goditja me mjet prerës. Pavarësisht nga të gjitha ndërhyrjet e mjekëve.

Trupi i pajetë u dërgua në morgun e Institutit të Mjekësisë Ligjore për ekzaminim. Sakaq gjendja shëndetësore e shtetasit tjetër me iniciale B. M.mbetet e rëndë.

Policia ka nisur menjëherë hetimet për zbardhjen e rrethanave dhe shkaqeve të ngjarjes së rëndë.

Burimi: haberler.com, joq.al

 

A serious incident occurred tonight in Zeytinburnu, Turkey, where an Albanian identified as citizen Serxhio Sharra, 19, lost his life after a quarrel between the two groups, while another was injured.

The incident happened around 21:00 local time, but the causes of the quarrel are still unclear. It was the residents of the area who called the police and the ambulance.

The young man lost his life in hospital after the bread could survive the wounds received from the blow with the sharp tool. Despite all the interventions of doctors.

The dead body was taken to the morgue of the Institute of Forensic Medicine for examination. The health condition of the other citizen with the initials B. M. remains serious.

Police have immediately launched an investigation to clarify the circumstances and causes of the serious incident.