Gjendet i vdekur në breg të lumit Shkumbin në afersi te fshatit Shushicë një 50-vjeçar.

Kanë qenë kalimtarë të rastësishëm që kanë njoftuar menjëherë policinë e cila bashkë me një grup hetimor kanë shkuar në vendin e ngjarjes.

Kufoma rezulton të jetë e seksit mashkull dhe nga këqyerja nuk ka shenja dhune.

Po punohet për identifikimin dhe rrethanat e vdekjes së personit në fjalë.

Ja njoftimi i policisë:
Elbasan/Informacion paraprak

Në fshatin Shushicë, Elbasan, në breg të lumit Shkumbin, është gjetur pa shenja jete një shtetas i seksit mashull rreth 50 vjeç.

Nga këqyrja paraprake e kufomës nuk janë konstatuar shenja dhune.

Grupi hetimore ndodhet në vendngjarje dhe po punohet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe iderifikimin e kufomës.

 

A 50-year-old man was found dead on the bank of the Shkumbin River near the village of Shushica.

They were passers-by who immediately notified the police, who together with an investigative group went to the scene.

The corpse turns out to be male and there are no signs of violence.

Work is underway to identify and the circumstances of the death of the person in question.

Here is the police announcement:

Elbasan / Preliminary information

In the village of Shushica, Elbasan, on the bank of the river Shkumbin, a 50-year-old male citizen was found without signs of life.

Preliminary examination of the corpse did not reveal any signs of violence.

The investigation team is at the scene and is working to clarify the circumstances of the event and verify the body.