Policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Një 50 vjeçar me iniciale N. Xh, është plagosur me armë zjarri në banesën e tezes së tij.

Ngjarja ka ndodhur pas mesnatës në orën 00:30, në lagjen Mbrostar-Ferko, në Fier. Aktualisht 50 vjeçari ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

Autorët dyshohet se janë larguar me një mjet tip “Benz”, i cili pak minuta më vonë u gjet i djegur në aksin rrugor Fier-Levan, në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Levanit”.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

 

Police are working to fully uncover the event.

A 50-year-old man with the initials N. Xh, was wounded with a firearm in his aunt’s apartment.

The event happened after midnight at 00:30, in the neighborhood Mbrostar-Ferko, in Fier. The 50-year-old is currently in hospital under the care of doctors out of danger for life.

The perpetrators allegedly left in a “Benz” type vehicle, which a few minutes later was found burned on the Fier-Levan road axis, in the place called “Levan Roundabout”.

The investigative group is working to fully uncover the event, identify and apprehend the perpetrators.