Një 56-vjeçar është gjetur i mbytur mëngjesin e sotëm në Durrës.

Policia njofton se më datë 09.05.2021, në orën 07:35, në Porto Romano, është gjetur i mbytur në det nga peshkatarët shtetasi B. B. rreth 56 vjeç.

Nga këqyrja paraprake nuk janë konstatuar shenja dhune. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

A 56-year-old man was found drowned this morning in Durrës.

Police reports that on 09.05.2021, at 07:35, in Porto Romano, the citizen B. B., about 56 years old, was found drowned at sea by fishermen.

No signs of violence were found during the preliminary examination. The investigation team is at the scene and is working to clarify the circumstances of the event.