Një 60-vjeçar ka shkuar i plagosur me thikë në spitalin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:10, ku i plagosuri është identifikuar si L.B., rreth 60 vjeç, banues në Durrës.

Nuk dihen ende shkaqet dhe autori i kësaj plagosjeje.

“Më datë 23.09.2020, rreth orës 17:10, jemi njoftuar nga Urgjenca e Spitalit Rajonal Durrës, se ka shkuar i dëmtuar me mjet prerës (thikë), në rrethana ende të paqarta shtetasi L.B., rreth 60 vjeç, banues në Durrës, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë janë duke punuar për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit”, njofton policia.

A 60-year-old man was stabbed in the hospital in Durrës. The incident happened around 17:10, where the injured was identified as L.B., about 60 years old, resident in Durrës.

The causes and the author of this injury are still unknown.

“On 23.09.2020, around 17:10, we were notified by the Emergency of the Durrës Regional Hospital, that he went injured with a cutting tool (knife), in still unclear circumstances, citizen LB, about 60 years old, resident in Durrës, “He is under the care of doctors. The investigation team and the police services are working to uncover the event, identify and apprehend the perpetrator,” the police announced.