Ka ndërruar jetë një 64-vjeçar i cili u aksídentua me makinë pasditen e djeshme në aksin Lezhë-Shkodër në afërsi te fshatit Balldre. Faxweb.al mëson se Gjergj Smaci 64-vjeç ka ndërruar jetë rreth 24 orë pas ngjarjes.

Smaci nuk mundi t’ju mbijètojë plágëve të marra dhe gjeti vdèkjen në Spítalin e Traùmës në Tiranë. Ai ka qenë duke udhëtuar i vetëm me automjetin tip “Ford”, kur ka hùmbur kòntrollin dhe ka dalë nga rruga.

Në momentin e aksídentit ai po kthehej nga puna, pasi punonte tek fabrika e cimentos në Gocaj të Lezhës.

 

A 64-year-old man who was accidentally driven by a car yesterday afternoon on the Lezhë-Shkodër axis near the village of Balldre has died. Faxweb.al learns that 64-year-old Gjergj Smaci passed away about 24 hours after the event.

Smaci could not escape the bullets received and died at the Trauma Hospital in Tirana. He was traveling alone in a Ford when he lost control and went off the road.

At the time of the accident, he was returning from work, after working at a cement factory in Gocaj, Lezha.