Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mëngjesin e sotëm në Lezhë. Burime nga policia bëjnë të ditur se rreth orës 06:30, në fshatin Pllanë, në rrethana ende të paqarta është qëlluar me armë zjarri në drejtim të lokalit në pronësi të Gjovalin Prendi.

Sipas bluve nga verifikimet paraprake nuk ka ka persona të dëmtuar. Në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë, të cilët kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarje. Ndërkohë janë ngritur edhe pika kontrolli në aksin rrugor dhe vijon krehja e zonës.

Njoftimi i plotë:

Më datë 26.12.2020, rreth orës 06:30, në fshatin Pllanë, Lezhë në rrethana ende të paqarta është qëlluar me armë zjarri në drejtim të lokalit në pronësi të shtetasit Gj.P.

Nga verifikimet paraprake të bëra nga shërbimet e Policisë, nuk ka persona të dëmtuar.

Në vendin e ngjarjes ndodhen shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes

Janë ngritur pika kontrolli në aksin rrugor dhe vijon krehja e zonës nga shërbimet e Policisë të DVP Lezhë.

Gunshots were recorded this morning in Lezha. Sources from the police inform that around 06:30, in the village of Pllana, in still unclear circumstances, a firearm was fired in the direction of the restaurant owned by Gjovalin Prendi.

According to the blues from the preliminary verifications there are no injured persons. Police forces have arrived at the scene, who have launched investigations to fully uncover the event. Meanwhile, checkpoints have been set up on the road axis and the combing of the area continues.

Full notice:

On 26.12.2020, around 06:30, in the village of Pllanë, Lezhë, in still unclear circumstances, a firearm was fired in the direction of the restaurant owned by the citizen Gj.P.

From the preliminary verifications made by the Police services, there are no injured persons.

Police services and the investigative team are at the scene to clarify the circumstances of the event

Checkpoints have been set up on the road axis and the area is being combed by the Lezha DVP Police services.