Një person ka mbetur i plagosur me armë mbrëmjen e sotme në Vlorë.

Ngjarja mësohet se ka ndodhur në zonën e Triportit të qytetit bregdetar.

Personi i plagosur është dërguar në spitali, ndërsa nuk dihet gjendja e tij.

Policia ka ndaluar një të dyshuar, të cilit mësohet se i është gjetur dhe një armë.

Ende nuk dihet identiteti i dy personave, të plagosurit dhe autorit të dyshuar.

One person was wounded with a gun tonight in Vlora.

The incident is learned to have taken place in the Triport area of the coastal city.

The injured person was taken to hospital, while his condition is unknown.

Police have detained a suspect, who is learned to have found a weapon.

The identities of the two people, the injured and the suspected perpetrator, are still unknown.