Faxweb.al mëson se Renato Shpata është emri i 25-vjeçarit që humbi jetën në një aksident të ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugorë pranë fshatit Fushë-Dukat ku makina e drejtuar prej tij,, është përplasur me një mur në anë të rrugës e për pasojë ka ndërruar jetë në spital.

Ndërkohë bashkë me të riun udhëtonin edhe 2 persona të tjerë si pasagjer të cilët kanë marrë lëndime por janë dërguar në spital dhe fatmirësisht e kanë kaluar rrezikun për jetën.

25-vjeçari nga Korça ndodhej në shoqërinë e dy të njohurve të tij ndërsa nuk dihet nëse në aksident janë të njëjtët persona me të cilët vetëm pak orë para ngjarjes fatale, ka bërë foto në zonën e Dyrmadhas.

I riu ka humbur drejtimin e mjetit tip “Seat” e për pasojë është përplasur me një mur anësor, ndërsa pavarësisht se ka pasur shenja jete kur ka mbërritur në spital, ka vdekur në duart e bluzave të bardha.

“Rreth orës 16:00, në aksin rrugorë pranë fshatit Fushë Dukat, shtetasi R. Sh., 25 vjeç, banues në Korçë duke drejtuar automjetin tip ‘Seat’ shoqëruar me dy pasagjerë të tjerë, ka humbur kontrollin e mjetit dhe është përplasur me murin anësor të rrugës.

Si pasojë e përplasjes drejtuesi 25 vjeçar ka marrë dëmtime të rënda dhe është transportuar në Spitalin e Vlorës, ku më pas ka ndërruar jetë. Dy pasagjerët e tjerë ndodhen jashtë rrezikut për jetën”, njofton policia.

Faxweb.al learns that Renato Shpata is the name of the 25-year-old who lost his life in an accident that occurred this afternoon on the road near the village of Fushë-Dukat, where the car he was driving collided with a wall on the side of the road. as a result he died in hospital.

Meanwhile, along with the young man, 2 other people were traveling as passengers who were injured but were taken to hospital and fortunately passed the risk for life.

The 25-year-old from Korça was in the company of two of his acquaintances, while it is not known if the same people with whom he took pictures in the Dyrmadha area, just a few hours before the fatal event, were in the accident.

The young man lost control of the vehicle type “Seat” and consequently collided with a side wall, and despite the fact that there were signs of life when he arrived at the hospital, he died at the hands of white T-shirts.

Around 16:00, on the road axis near the village of Fushë Dukat, citizen R. Sh., 25 years old, resident of Korça, driving a vehicle type ‘Seat’ accompanied by two other passengers, lost control of the vehicle and collided with the side wall of the road.

As a result of the collision, the 25-year-old driver received serious injuries and was transported to Vlora Hospital, where he later died. “The other two passengers are out of danger for life”, the police announces.