Një grabitje ka ndodhur pasditen e sotme në lagjen nr. 5 në Durrës. Sipas policisë një person i cili dyshohet se mbante në duar një thikë ka marrë xhiron ditore nga një dyqan celularësh.

Tashmë grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

“Më datë 07.10.2020, rreth orës 18:45, në lagjen nr.5, Durrës, një person ende i paidentifikuar dyshohet se duke mbajtur në dorë një mjet prerës (thikë), ka marë një shumë parash nga xhiro ditore në një dyqan celularësh.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit”, njofton policia.

A robbery took place this afternoon in the neighborhood no. 5 in Durrës. According to the police, a person who is suspected of holding a knife has received a daily round from a mobile phone shop.

The investigative group is already working to uncover the event, identify and apprehend the perpetrator.

On 07.10.2020, around 18:45, in the neighborhood no. 5, Durrës, a still unidentified person is suspected that holding a cutting tool (knife) in his hand, he received a lot of money from the daily turnover in a shop handset.

The investigative group is working to uncover the event, identify and apprehend the perpetrator “, the police announces.