Një i ri ka mbetur i plagosur mbrëmjen e djeshme në qytetin e Vlorës. I plagosuri quhet Almar Xhaferllari, i cili është dhunuar fizikisht.

29-vjeçari Almar Xhaferrllari ndodhet në spitalin e Vlorës dhe është jashtë rrezikut për jetën. Burime për abcnews.al bëjnë me dije se, sherri ka filluar mes disa të rinjve.

Po ashtu Policia informon se është qëlluar me pistoletë në ajër, ndërsa në vendngjarje është gjetur dhe një thikë.

Mësohet se Xhaferrllari është jurist në shërbimin e provës dhe se është djali i pronarit të një shkolle private. Ndërkohë mbeten ende të paqarta motivet e kësaj ngjarje dhe policia bën me dije se po punon për zbardhjen e saj.

Vlorë/ Informacion paraprak

Në orën 21:40, në lagjen “28 Nëntori” Vlorë, pranë një shkolle si pasojë e një konflikti të çastit, një shtetas i cili është identifikuar nga Policia gjatë konfliktit ka dëmtuar fizikisht me sende të forta shtetasin A. Xh., 29 vjeç i cili ka marrë dëmtime të lehta nga konflikti dhe ndodhet në Spitalin e Vlorës, jashtë rrezikut për jetën.

Personi tashmë i identifikuar nga ana e policisë pas konfliktit është larguar me shpejtësi dhe dyshohet se ka qëlluar me pistoletë një herë në ajër.

Policia po punon intensivisht për kapjen e autorit, si dhe për sqarimin dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

A young man was injured last night in the city of Vlora. The injured is called Almar Xhaferllari, who was physically abused.

29-year-old Almar Xhaferrllari is in the hospital of Vlora and is out of danger for life. Sources for abcnews.al suggest that the quarrel has started between some young people.

Police also inform that they were shot with a pistol in the air, while a knife was found at the scene.

It is learned that Xhaferrllari is a lawyer in the probation service and that he is the son of the owner of a private school. Meanwhile, the motives of this event remain unclear and the police indicate that they are working to solve it.

Vlora / Preliminary information

At 21:40, in the neighborhood “28 Nëntori” Vlora, near a school as a result of an instant conflict, a citizen who was identified by the Police during the conflict physically injured with solid objects the citizen A. Xh., 29 years old who has received minor injuries from the conflict and is in Vlora Hospital, out of danger for life.

The person already identified by the police after the conflict left quickly and is suspected of having fired a pistol once in the air.

Police are working intensively to apprehend the perpetrator, as well as to clarify and clarify the circumstances of the event.