Një konflikt për motive të dobëta ka ndodhur në mbrëmjen e së premtes në qytetin e Fierit, ku një i ri nxori armën dhe plagosi në këmbë një 23-vjeçar, të identifikuar si Endri Mecalliu.

Policia ka dhënë detajet e ngjarjes dhe ka shpallur në kërkim autorin, e identifikuar si Elvis Krasniqi. Në vendin e ngjarjes ndodhej edhe kushëriri i të plagosurit, Klajdi Profka, i cili do të procedohet penalisht për moskallëzim krimi.

Njoftimi i policisë: Tentoi të vrasë me armë zjarri një shtetas, Policia dokumenton ngjarjen, shpall në kërkim autorin e dyshuar dhe procedon penalisht një shtetas për moskallëzim krimi.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, shpallën në kërkim dhe po punojnë për kapjen e shtetasit E. M. (K)., 27 vjeç, banues në Fier si edhe proceduan penalisht për veprën penale “Moskallzim krimi” shtetasin K. P., 23 vjeç, banues në Fier, pasi mbrëmjen e datës 20.11.2020, në lagjen “Apollonia” Fier, shtetasi E. M., (K)., pas një konflikti për motive të dobëta, ka tentuar të vrasë me armë zjarri shtetasin E. M., 23 vjeç, banues në Fier, i cili ka mbetur i plagosur në këmbë dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Vrasje me dashje e mbetur në tentativë”, “Armëmbajtje pa leje” dhe “Moskallëzim krimi”.

A conflict for weak motives occurred on Friday evening in the city of Fier, where a young man pulled out a gun and wounded a 23-year-old man in the leg, identified as Endri Mecalliu.

The police provided the details of the event and declared the perpetrator wanted, identified as Elvis Krasniqi. The cousin of the injured, Clyde Profka, was also at the scene, who will be prosecuted for not escalating the crime.

Police notification: Attempted to kill a citizen with a firearm, Police document the event, declare the suspected perpetrator wanted and prosecute a citizen for not escalating a crime.

Specialists for the Investigation of Crimes in the Fier Police Commissariat, declared wanted and are working to apprehend the citizen EM (K), 27 years old, resident in Fier and also prosecuted for the criminal offense “Failure to report a crime” the citizen KP, 23 years old resident in Fier, after the evening of 20.11.2020, in the neighborhood “Apollonia” Fier, citizen EM, (K)., after a conflict for weak motives, tried to kill with a firearm citizen EM, 23 years old, resident in Fier, who was injured in the leg and is in hospital under the care of doctors.

The materials were handed over to the Prosecutor’s Office at the Fier Court of First Instance for the criminal offenses of “Intentional Murder”, “Unlawful Possession of a Weapon” and “Failure to Report a Crime”.