Ndërhyrja në kohë e Policisë parandalon përshkallëzimin e një konflikti të ashpër për motive pronësie, mes dy familjeve, në Golem të Kavajës.

Vihet në pranga 41-vjeçari, pasi goditi me sëpatë komshiun e tij 65-vjeçar, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Sekuestrohet arma e krimit (sëpatë) dhe një armë zjarri kallashnikov.

Shërbimet e Policisë Kavajë, pas njoftimit të marrë së në fshatin Kryemëdhenj, Golem, kishte një konflikt të ashpër për motive pronësie, mes dy familjeve dhe se njëri prej personave kishte goditur me sëpatë komshiun e vet, kanë shkuar menjëherë në vendngjarje.

Falë reagimit në kohë u bë i mundur parandalimi i përshkallëzimit të mëtejshëm të konfliktit mes dy familjeve. Shërbimet e Policisë kapën dhe arrestuan në flagrancë shtetasin S. M., 41 vjeç, në Golem, Kavajë, i cili sapo ka parë Policinë ka tentuar të largohet, por është kapur dhe arrestuar nga shërbimet e Policisë.

Shtetasi S. M., gjatë konfliktit të ashpër me komshiun e tij, shtetasin T. A., 65 vjeç, e ka goditur këtë të fundit, me sëpatë, në trup, jashtë rrezikut për jetën.

Gjatë kontrollit të banesës së shtetasit S. M., shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar edhe një armë zjarri kallashnikov dhe një krehër me fishekë.

Materialet do t’i kalojnë prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

The timely intervention of the Police prevents the escalation of a fierce property dispute between the two families in Golem, Kavaja.

The 41-year-old was handcuffed after axing his 65-year-old neighbor, who is out of danger.

The crime weapon (ax) and a Kalashnikov firearm are seized.

Kavaja Police Services, following the announcement that in the village of Golemdheni, Golem, there was a fierce property dispute between the two families and that one of the persons had hit his neighbor with an ax, and immediately went to the scene.

The timely response made it possible to prevent further escalation of the conflict between the two families. Police services arrested and arrested in flagrant state S. M., 41, in Golem, Kavaja, who had just seen the Police attempted to flee but was captured and arrested by Police services.

Citizen S. M., during a fierce conflict with his neighbor, Citizen T. A., 65, struck the latter, with an ax, in the body, out of danger to life.

During the search of the residence of citizen S. M., Police services also found and seized a Kalashnikov firearm and a comb with cartridges.

The materials will be forwarded to the prosecution for further action.