Më datë 27.01.2021, rreth orës 10:00, në lagjen nr. 7, Durrës, dyshohet se pas një konflikti të çastit është goditur me mjet prerës (thikë), shtetasi E. H., 19 vjeç, i cili është dërguar në spital, ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Autori i ngjarjes dyshohet se është shtetasi S. K., të cilin shërbimet e Policisë e kapën në banesën e tij dhe po e shoqërojnë në ambientet e Policisë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

 

On 27.01.2021, around 10:00, in the neighborhood no. 7, Durrës, it is suspected that after an instant conflict, the citizen E. H., 19 years old, was hit with a sharp tool (knife), who was taken to the hospital, where he is under the care of doctors, out of danger for life.

The perpetrator of the event is suspected to be the citizen S. K., who was caught by the Police services in his apartment and is being escorted to the Police premises, for further actions.

The investigative group is working to clarify the circumstances of the event.