Ndonëse i gjithë vendi është në “shtetrrethim” prej më shumë se tre javësh për shkak të koronavirusit, është e pamundur të evitohen sherret.

Raportohet se një sherr ka ndodhur në qytetin e Lezhës, ku janë përfshirë disa të rinj.

Një prej të rinjve ka mbetur i plagosur, ndërsa ende nuk dihen motivet dhe rrethanat e sherrit midis tyre.

Ngjarja është regjistruar pak më parë, ndërsa i riu i plagosur është goditur me sende të forta, ku për pasojë ka marrë lëndime në disa pjesë të trupit.

Ai është dërguar me urgjencë drejt spitalit, ndërsa në lidhje me ngjarjen është shoqëruar në rajonin e policisë një person.

Ende nuk dihen identitetet e të rinjve të përfshirë në sherr, apo personit të plagosur.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Although the whole country has been under siege for more than three weeks due to coronavirus, it is impossible to avoid quarrels.

It is reported that a quarrel took place in the city of Lezha, where several young people were involved.

One of the young men was injured, while the motives and circumstances of the quarrel between them are still unknown.

The event was recorded a little while ago, while the injured young man was hit with hard objects, where as a result he received injuries in some parts of the body.

He was rushed to the hospital, and a person was escorted to the police station.

The identities of the young people involved in the quarrel or the injured person are still unknown.

Police have launched an investigation into the incident.