Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Elbasan-Peqin në afërsi të fshatit Lazaren në Pajovë.

Ngjarja u regjistrua rreth orës 21:20. Një kamioçinë dhe një mjet tip “Ford” janë përplasur fort mes tyre. Për pasojë ka gjetur vdekjen punonjësi i policisë Ardjan Xhaja 51 vjeç me detyrë punonjës i policisë në burgun e Peqinit.

Të plagosurit janë, Adem Senja, 53 vjeç, Nazmi Hysa, 60 vjeç, Gezim Baku, 60 vjeç, Marius Hysa, 30 vjeç, Kudret Hasa, 27-vjeç dhe Maksim Ranxha 50-vjeçar.
Rrethanat e aksidentit nuk dihen ende, grupi hetimor ndodhet po punon për zbardhjen e shkakut të aksident.

A serious accident occurred this evening on the Elbasan-Peqin axis near the village of Lazaren in Pajova.

The event was recorded around 9:20 p.m. A van and a Ford vehicle collided head-on. As a result, 51-year-old police officer Ardjan Xhaja, a police officer in Peqin prison, died.

The injured are Adem Senja, 53, Nazmi Hysa, 60, Gezim Baku, 60, Marius Hysa, 30, Kudret Hasa, 27, and Maksim Ranxha, 50.
The circumstances of the accident are not known yet, the investigative group is working to find out the cause of the accident.