Përfshihet nga zjarri një servis automjetesh në Elbasan.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Elbasan- Metarlugji .

Servisi i automjeteve në pronësi të shtetasit K.B., banues në Elbasan është përfshirë nga flakë.

Sipas policisë, si pasojë e flakëve të zjarrit është djegur një magazinë me pjesë këmbimi si dhe dy mjete të cilat kanë qenë të parkuara brenda ambienteve të këtij servisi.

Sakaq grupi hetimor po vijon punën për zbardhjen dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Elbasan/ Informacion paraprak

Më datë 24.10.2020, rreth orës 07:50, në aksin rrugor Elbasan- Metarlugji , në fshatin Katundi i Ri, ka rënë zjarr në një pikë servisi në pronësi të shtetasit K.B., banues në Elbasan.

Si pasojë e flakëve të zjarrit po digjet një magazinë me pjesë kembimi si dhe dy mjete të cilat kanë qenë të parkuara brenda ambjenteve të këtij servisi.

Dëme në njerëz nuk ka.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe të Zjarrëfikses dhe po punohet per fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për zbardhjen dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

A vehicle service in Elbasan is involved in the fire.

The event took place this morning on the Elbasan-Metarlugji road axis.

The vehicle service owned by K.B., a resident of Elbasan, was engulfed in flames.

According to the police, as a result of the fire, a warehouse with spare parts and two vehicles were parked, which were parked inside the premises of this service.

Meanwhile, the investigative group is continuing the work to clarify and clarify the circumstances of the event.

Elbasan / Preliminary information

On 24.10.2020, around 07:50, on the Elbasan-Metarlugji road axis, in the village of Katundi i Ri, a fire broke out at a service point owned by K.B., a resident of Elbasan.

As a result of the fire, a warehouse with spare parts and two vehicles that were parked inside the premises of this service are burning.

There is no harm to humans.

Police and Firefighters immediately went to the scene and are working to extinguish the fire.

The investigative group is at the scene and continues to work to clarify and clarify the circumstances of the event.