Një 70-vjeçare me Covid-19 nga Elbasani ka ndërruar jetë në spitalin infektiv.

Burime bëjnë me dije se e moshuara ka ndërruar jetë pak orë pasi është intubuar.

Bashkë me të ishte infektuar edhe bashkëshorti i saj. Ky i fundit e ka fituar betejën me këtë sëmundje dhe ka dalë nga spitali dhe ndodhet i karantinuar në banesë.

A 70-year-old woman with Covid-19 from Elbasan died at the infectious disease hospital.

Sources suggest that the elderly woman died a few hours after being intubated.

Her husband was also infected with her. The latter has won the battle with this disease and has been released from the hospital and is quarantined in the apartment.