Vdekje shumë e dhimbshme për një djalë të ri sot në mëngjes në Durrës, pasi i ka shpërthyer në duar një gomë kamioni duke i shkaktuar plagë fatale.

Ngjarja ndodhi pak minuta më parë rreth orës 08:50, në lagjen nr.14/1, Kënetë në qytetin e Durrësit, në ambientet e një gomisterie.

Djali R.T., sapo kishte nisur punën ashtu si çdo mëngjes dhe ishte duke rregulluar një gomë të një kamioni.

Befas goma ka shpërthyer dhe për pasojë është lënduar shtetasi 20 vjeçari R.T., punonjës i gomisterisë, i cili si pasojë e plagëve të mara ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

A very painful death for a young boy this morning in Durrës, after a truck tire exploded in his hands, causing fatal injuries.

The event happened a few minutes ago around 08:50, in the neighborhood no. 14/1, Kënetë in the city of Durrës, in the premises of a tire shop.

The R.T. boy, had just started work just like every morning and was fixing a truck tire.

Suddenly the tire exploded and as a result the 20-year-old citizen R.T., a tire worker, was injured, who died as a result of the received wounds.

The investigation team is at the scene and is working to clarify the circumstances of the event.