Me datë 08.12.2020, rreth orës 22:15, mjeti me drejtues shtetasin A.P, 20 vjeç, ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë jashtë rruge, ku ka përfunduar në lumin e Lanës. Drejtuesi i mjetit ka marrë disa dëmtime të lehta dhe është dërguar në spital, për ndihmë mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

On 08.12.2020, around 22:15, the vehicle driven by the citizen A.P, 20 years old, lost control of the vehicle going off the road, where it ended up in the Lana river. The driver of the vehicle received some minor injuries and was sent to the hospital, for medical assistance, out of danger for life.

The investigation team and the police services are at the scene and work continues to clarify the circumstances of the event.