Aksident me vdekje në orët e para të mëngjesit në Kamëz. Një i ri me motor ka humbur jetën si pasojë e përplasjes me një makinë.

Sipas njoftimin zyrtar të policisë viktimë e aksidentit ka mbetur drejtuesi i motorit me inicialet F.H, 30-vjeç. Përplasja ka qenë mjaft e fortë dhe si pasojë i riu ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Njoftimi i policisë:

Me datë 22.07.2021, në bulevardin “Blu” mjeti me drejtues shtetasin R. M., rreth 25 vjeç, është përplasur me mjetin motorr me drejtues shtetasin F. H., rreth 30 vjeç. Si pasojë e aksidentit ka humbur jetën drejtuesi i motorrit shtetasi F. H.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

A serious accident was recorded in the late evening hours in Kamza. As can be seen from the pictures below, a young man with a motorcycle lost his life as a result of a collision with a car.

According to the official announcement of the police, the victim of the accident was the driver of the motorcycle with the initials F.H, 30 years old. The collision was quite strong and as a result the young man died at the scene.

Police notification:

On 22.07.2021, on “Blu” boulevard, the vehicle driven by the citizen R. M., about 25 years old, collided with the motor vehicle driven by the citizen F. H., about 30 years old. As a result of the accident, the driver of the motorcycle, citizen F. H., lost his life.

The investigative group continues to work to clarify the circumstances of the accident.