Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm pranë fshatit Piqeras të Bashkisë Himarë.

Mësohet se një automjet tip “Ford” me targa të Durrësit është aksidentuar pasi ka humbur kontrollin është përplasur me bordurën anësore.

Brenda këtij mjeti ndodheshin 3 persona ku një prej tyre mësohet se ka marrë plagë të rënda dhe ka mbërritur në Spitalin e Sarandës pa jetë ndërkohë që dy të tjerët kanë marrë ndihmën mjekësore dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Ende nuk janë të qarta shkaqet e aksidentit ndërsa policia vijon punën për dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Njoftimi i Policisë:

Sarandë/Informacion paraprak

Rreth orës 07:00, në aksin rrugorë Sarandë-Piqeras, dyshohet se si pasojë e humbjes së kontrollit ka dalë nga rruga dhe është përplasur me bordurën anësore automjeti tip Ford me drejtues shtetasin E.B dhe dy shtetas të tjerë pasagjerë.

Si pasojë e përplasjes, ka humbur jetën pasagjeri A.A, 34 vjeç, banues në Durrës, ndërsa drejtuesi E.B dhe pasagjeria tjetër A. K, janë transportuar për ndihmë mjekësore në Spitalin e Sarandës, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

A serious accident occurred in the early hours of this morning near the village of Piqeras in the Municipality of Himara.

It is learned that a “Ford” type vehicle with Durrës license plates was injured after losing control and collided with the side curb.

Inside this vehicle were 3 people where one of them is learned to have received serious injuries and arrived at Saranda Hospital without life while the other two received medical assistance and are out of danger for life.

The causes of the accident are still not clear while the police continue to work for the full documentation of the event.

Police Notice:

Saranda / Preliminary information

Around 07:00, on the Saranda-Piqeras road axis, it is suspected that as a result of the loss of control, the Ford vehicle with driver E.B and two other passengers collided with the side curb.

As a result of the collision, the passenger A.A, 34 years old, resident in Durrës, lost his life, while the driver E.B and the other passenger A. K, were transported for medical assistance to the Saranda Hospital, out of danger for life.

The investigative team is at the scene and is carrying out further actions to clarify the circumstances of the accident.