Një aksident ka ndodhur në hryje të qytetit të Beratit paraditen e kësaj të hënë, në vendin e quajtur “Kombinat”. Automjeti tip Benz është përplasur me një foristradë edhe pse të dyja po qarkullonin në të njëjtën korsi.

Si pasojë e përplasjes është lënduar drejtuesi dhe pasagjeri i mjetit tip Benz, të cilët po marrin ndihmën e parë mjekësore.

Dyshohet se shkak i aksidentit është bërë lagështira në rrugë, ndërkohë që policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

An accident occurred at the entrance of the city of Berat this Monday morning, in a place called “Kombinat”. The Benz type vehicle collided with a highway even though they were both traveling in the same lane.

As a result of the collision, the driver and the passenger of the Benz vehicle were injured, who are receiving first aid.

It is suspected that the cause of the accident was the humidity on the road, while the police and the investigation team are at the scene and are working to clarify the circumstances of the accident.