Një aksident automobilistik u regjistrua mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Pogradec-Qafë Thanë.

Një automjet ka dalë ka rruga dhe ka përfunduar në greminë nga 100 metra lartësi.

Fatmirësisht, nuk ka lëndime në njerëz.

Policia ndodhet në vendngjarje e po punon për zbardhjen dhe shkakun e aksidentit.

A car accident was registered this morning on the road axis Pogradec-Qafë Thanë.

A vehicle came out of the road and ended up in the abyss from a height of 100 meters.

Thankfully, there are no injuries to humans.

Police are at the scene and are working to find out the cause of the accident.