Një aksident me pasojë vdekjen është shënuar mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Korçë-Maliq, ku ka humbur jetën një 55-vjeçar. Ngjarja ndodhi në afvrsi të fshatit Bulgarec, ku viktima u përplas me një automjet tip “Benz”.

Ndonëse u transportua me urgjencë në spital, nuk arriti ti mbijetonte plagëve të rënda. Policia ka shoqëruar në komisariat drejtuesin e mjetit, ndërsa grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po heton për shkaqet e aksidentit.

Korçë/Informacion paraprak: Më datë 12.01.2021, rreth orës 19:10, në aksin rrugor Korçë-Maliq, në afërsi të fshatit Bulgarec, shtetasi K. D., duke drejtuar mjetin tip “Benz”, ka aksidentuar shtetasin A. G., rreth 55 vjeç, banues në Bulgarec, këmbësor në rrugë, i cili u dërgua në Spitalin e Korçës, ku ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i mjetit u shoqërua në Komisariat për veprime të mëtejshme. Grupi hetimor po punon për sqarimin e shkaqeve të aksidentit.

An accident resulting in death was recorded this evening on the road axis Korça-Maliq, where a 55-year-old man lost his life. The incident took place near the village of Bulgarec, where the victim collided with a “Benz” type vehicle.

Although he was rushed to hospital, he could not survive the severe injuries. Police have escorted the driver of the vehicle to the police station, while the investigation team is at the scene and is investigating the causes of the accident.

Korçë / Preliminary information: On 12.01.2021, around 19:10, on the road axis Korçë-Maliq, near the village Bulgarec, citizen KD, driving a vehicle type “Benz”, injured the citizen AG, about 55 years old, resident in Bulgarec, pedestrian on the street, who was taken to Korça Hospital, where he died.

The driver of the vehicle was escorted to the police station for further action. The investigation team is working to clarify the causes of the accident.