Një aksident në seri ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Peqin.

Ngjarja u regjistrua në afërsi të fshatit Pajovë.

Tre automjete janë përplasur mes tyre. Për pasojë tre shtetas , dy burra dhe tre gra, kanë pësuar lëndime të ndryshme dhe dy prej tyre janë në gjendje të rëndë për jetën.

Fillimisht janë përplasur një mjet tip Ford me një mjet tip Toyota e më pas është përfshirë edhe një mjet tjetër.

Në vendin e ngjarjes shkoi policia e cila kreu veprimet proceduriale për zbardhjen e rrethanave të këtij aksidenti.

A series of accidents occurred on the Elbasan-Peqin road axis.

The event was recorded near the village of Pajova.

Three vehicles collided with each other. As a result, three citizens, two men and three women, have suffered various injuries and two of them are in serious condition.

Initially, a Ford vehicle collided with a Toyota vehicle, and then another vehicle was involved.

The police went to the scene and carried out the procedural actions to clarify the circumstances of this accident.