Aksident në Elbasan, makina e policisë përplaset me motorrin, drejtuesi rëndë në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, në dalje të këtij qyteti.

Një automjet policie është përplasur me një motorr, për pasojë drejtuesi i motorrit ka pësuar plagë të ndryshme në trup dhe është transportuar në gjendje të rëndë për në spital.

Sipas të dhënave paraprake mendohet se shkak i aksidentit ka qenë drejtuesi i motorrit i cili ka kryer një manovër të gaguar në tentativë për tu kthyer.

Makina e policisë është përpjekur të shmangë përplasjen por nuk ka mundur që ta evitojë dot.

Edhe pse kanë pësuar vetë tronditje, uniformat blu kanë dërguar menjëherë për në spital drejtuesin e motorrit për ti dhënë ndihmën e shpejtë mjekësore.

Një grup hetimor po punon për të zbardhur rrethanat e këtij aksidenti.

A car accident occurred today at noon on the road Elbasan-Librazhd, at the exit of this city.

A police vehicle collided with a motorcycle, as a result of which the driver of the motorcycle suffered various injuries and was transported in serious condition to the hospital.

According to preliminary data, it is thought that the cause of the accident was the driver of the motorcycle who performed a gagged maneuver in an attempt to return.

The police car tried to avoid the collision but could not avoid it.

Although they were shocked, the blue uniforms immediately sent the driver of the motorcycle to the hospital to give him emergency medical assistance.

An investigation team is working to clarify the circumstances of this accident.