Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në aksin rrugor Gramsh- Kërpaç pranë fshatit Bregas.

Një minibuz i linjës, i mbushur me pasagjerë, ka devijuar nga rruga dhe është rrokullisur disa herë duke rënë më pas në përrua.

Si pasojë e këtij aksidenti raportohet se ka humbur jetën një person dhe kanë mbetur të plagosur disa të tjerë.

Në vendin e ngjarjes shkuan forca policie, reparti zjarrfikës dhe autoambulanca të cilat kanë ndihmuar në transportimin e të lënduarve drejt spitalit të Gramshit.

Ende nuk dihen shkaqet e këtij aksidenti, por mendohet se shoferi ka humbur kontrolli dhe mjeti kadalë nga rruga për të rrokullisur më pas disa herë në greminë.

A serious accident occurred today on the Gramsh-Kërpaç road axis near the village of Bregas.

A line minibus, full of passengers, deviated from the road and rolled several times then falling into the creek.

As a result of this accident it is reported that one person lost his life and several others were injured.

Police forces, fire brigade and ambulances went to the scene which helped transport the injured to the Gramsh hospital.

The causes of this accident are still unknown, but it is thought that the driver lost control and the vehicle slowly rolled off the road to then roll several times into the abyss.