Një aksídent i rèndë ka ndodhur pasditen e sotme në Gramsh ku për pasojë ka ndërruar jetë një person si dhe janë plágosur pasagjerët.

Një furgon me targat AA 176 XZ ka dalë nga rruga në fshatin Poroçan teksa bilanci deri tani është 1 viktimë dhe 3 të plagosur.

Ngjarja ka ndodhur në Poroçan të Gramshit. Saktësisht aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur ”Toskollare” ndërkohë që fshati Poroçan është rreth 32 kilometra larg nga qyteti i Gramshit.

Sipas burimeve makina ka dalë nga rruga duke shkaktuar një viktíme e tre të plágosur. Viktíma është shtetasi me inicialet E.Ll. 32-vjeç ndërsa drejtuesi i mjetit ka qenë shtetasi B.Ç., i cili ka mbetur i plágosur.

Mësohet se Pólicia dhe ambulanca kanë mbërritur në vendin e ngjarjes, ndërsa raportohet se mjeti i aksidentuar është tip furgon.

Ngjarja ka ndodhur në një zonë me terren tepër të vështirë dhe me distahncë të madhe nga qendra urbane, ndërsa ende nuk dihet nëse mjeti shërbente për transport publik apo ishte privat.

Një furgon ka dalë nga rruga në fshatin Poroçan teksa bilanci deri tani është 1 viktimë dhe 3 të plagosur.

Policia së bashku me ambulancën janë nisur drejt vendit të ngjarjes ndërkohë nuk dihen ende shkaqet e këtij aksidenti.

Saktësisht aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur ”Toskollare” ndërkohë që fshati Poroçan është rreth 32 kilometra larg nga qyteti i Gramshit.

Saktësisht aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur ”Toskollare” ndërkohë që fshati Poroçan është rreth 32 kilometra larg nga qyteti i Gramshit.