Një aksident raportohet të ketë ndodhur këtë mbrëmje në Elbasan. Është aksidentuar një shtetase e huaj, e cila është e pa identifikuar nga policia.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Xibrakë dhe në vendngjarje është gjetur një motor i përplasur. Nuk dihen ende rrethanat e ngjarjes. Ndërkohë, policia ka dyshime se në motor udhëtonin dy persona një burrë e një grua.

Për këtë arsye uniformat blu janë duke bërë kërkime në zonë. Ndërkaq, gruaja e plagosur ndodhet në gjendje të rëndë dhe është dërguar me autoambulancë në spital për të marrë ndihëm mjekësore.

An accident is reported to have occurred this evening in Elbasan. A foreign citizen was injured, who is not identified by the police.

It is learned that the incident took place in Xibraka and a crashed engine was found at the scene. The circumstances of the event are not yet known. Meanwhile, the police have suspicions that two people, a man and a woman, were traveling on a motorcycle.

For this reason blue uniforms are doing research in the area. Meanwhile, the injured woman is in serious condition and was sent by ambulance to the hospital to receive medical assistance.