Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme brenda tunelit Elbasan-Tiranë.

Një automjet ka humbur kontrollin dhe për pasojë mësohet se janë lënduar dy persona, ndërkohë është bllokuar aksi i tunelit që vjen nga Elbasani në drejtim të Tiranës.

Nuk dihet ende identiteti i dy të plagosurve dhe as rrethanat në të cilat ka ndodhur aksidenti.

An accident occurred at noon today inside the Elbasan-Tirana tunnel.

A vehicle lost control and as a result it is learned that two people were injured, while the axis of the tunnel coming from Elbasan in the direction of Tirana was blocked.

The identity of the two injured is not yet known, nor the circumstances in which the accident occurred.