Përplasen makinat brenda tunelit të Kërrabës, 3 të plagosur, bllokohet trafiku për rreth 1 orë në rrugën Elbasan-Tiranë.
Ngjarja ndodhi rreth orës 12:00. Në aksident u përfshinë 2 makina një Mazda dhe një Audi.

Nga të dhënat e para mësohet se një nga dy makinat, Mazda humbi kontrollin si pasojë e shpejtësisë dhe manovrave duke marrë përpara edhe mjetin tjetër, Audi.

Të plagosurit janë transportuar në spitalin e Traumës në gjendje të rëndë në Tiranë.

Njoftimi i policisë:

Me date 24.12.2020, rreth orës 12:10, në afërsi të tunelit e rrugës Tiranë-Elbasan, janë përfshirë në përplasje dy mjete. Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar të dy drejtuesit e mjeteve, të cilët po dërgohen në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

 

Cars collide inside the Kërraba tunnel, 3 injured, traffic is blocked for about 1 hour on the Elbasan-Tirana road.
The incident happened around 12:00. The accident involved 2 cars, a Mazda and an Audi.

From the first data it is learned that one of the two cars, Mazda lost control as a result of speed and maneuvering ahead of the other vehicle, Audi.

The injured were transported to the Trauma Hospital in serious condition in Tirana.

Police notification:

On 24.12.2020, around 12:10, near the tunnel of the Tirana-Elbasan road, two vehicles were involved in a collision. As a result of the accident, both drivers were injured and are being taken to hospital, out of danger for life.

The investigation team and the police services are at the scene and are working to clarify the circumstances of the event.