Një aksident i rëndë, por fatmirësisht pa viktima në njerëz ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Elbasan – Cërrik, në afërsi të fshatit Thanë, ku një makinë ka humbur kontrollin dhe për pasojë ka dalë nga rruga, duke përfunduar në një kanal në anë të saj.

Sipas të dhënave nga vendi i ngjarjes, nga ky aksident nuk ka pasur viktima në njerëz dhe as të plagosur, por vetëm dëme materiale.

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve që çuan në këtë aksident.

A serious accident, but fortunately without casualties in people occurred this afternoon on the road axis Elbasan – Cërrik, near the village Thanë, where a car lost control and consequently went off the road, ending in a canal on the side hers.

According to the data from the scene, there were no casualties or injuries from this accident, but only material damage.

Meanwhile, the police have gone to the scene and are working to clarify the causes that led to this accident.