Një aksident është regjistruar pasditen e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd në uën e mbikalimit të trenit në Xibrakë.

Një motor, teksa po ecte me shpejtësi të lartë, drejtuesi ka humbur kontrollin dhe është përplasur. Për pasojë ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Paraprakisht burri ndodhet në sallën e Kirurgjisë në Spitalin e Elbasanit ku po i nënshtrohet operacioneve, për shkak të dëmtimeve të shumta.

Në vendin e ngjarjes ka shkuar policia dhe grupi hetimor qe kanë kryer veprimet proceduriale.

An accident was registered this afternoon on the Elbasan-Librazhd road axis in the overpass of the train in Xibraka.

A motorcycle, while running at high speed, the driver lost control and collided. As a result, he is in serious health condition.

Previously, the man is in the Surgery room at the Hospital of Elbasan where he is undergoing operations, due to multiple injuries.

The police and the investigative group that carried out the procedural actions went to the scene.