Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë mesditë në aksin Elbasan-Peqin, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Burime bëjnë me dije se personi që ka humbur jetën është 55-vjeçari Agim Neziri, me banim në Tiranë, pasagjer në njërin prej mjeteve të përfshira në aksident.

Në aksin rrugor Elbasan- Peqin, mjeti tip “Suzuki” me drejtues shtetasin H.R., 67 vjeç, banues në Elbasan, është përplasur me mjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin M.K., 38 vjeç, banues në Maqedonin e Veriut.

Si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë shtetasi A.N., rreth 55 vjeç, banues në Tiranë, i cili ishte pasgjerë në mjetin tip “Suzuki”,si dhe janë plagosur lehtë të dy drejtuesit e mjeteve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

A serious accident occurred this afternoon on the Elbasan-Peqin axis, where as a result one person lost his life. Sources suggest that the person who lost his life is 55-year-old Agim Neziri, living in Tirana, a passenger in one of the vehicles involved in the accident.

In the road axis Elbasan-Peqin, the vehicle type “Suzuki” driven by the citizen H.R., 67 years old, resident in Elbasan, collided with the vehicle type “Benz” driven by the citizen M.K., 38 years old, resident in Northern Macedonia.

As a result of the accident, the citizen A.N., about 55 years old, resident in Tirana, died, who was unresponsive in the vehicle type “Suzuki”, and both drivers were slightly injured.

The investigation team is at the scene and is working to find out the cause of the accident.